Web Content Display Web Content Display

Dwa stypendia dla magistrantów w projekcie NeuroSmog

zespół dr hab. Marcina Szweda (Instytut Psychologii UJ, Kraków)

Oferujemy możliwość pracy w projekcie Neurosmog, którego celem jest zbadanie wpływu zanieczyszczenia powietrza na rozwijający się mózg. Dopiero niedawno badania obrazowania mózgu zaczęły odkrywać rolę zanieczyszczeń w zaburzeniach takich jak autyzm lub ADHD. Neurosmog łączy najnowocześniejsze neuroobrazowanie MRI, najnowocześniejsze metody oceny psychologicznej  i epidemiologię środowiskową, aby zrozumieć wpływu zanieczyszczenia powietrza na rozwijający się mózg u dzieci w wieku szkolnym. W rozpoczętych w styczniu 2021 badaniach wzięło już udział ponad 100 dzieci.

Praca pod kierownictwem dr hab Marcina Szweda i dr Nataszy Orlov polegać będzie na asystowaniu w skanach MRI w szczególności na opiece nad badanymi i ich osobami towarzyszącymi, wsparciu psychologów projektu (przesyłanie danych przez Microsoft OneDrive, obsługa paradygmatu ekspermentalnego w Psychopy) i przede wszystkim analizie danych psychofizycznych (testy funkcji poznawczych) i neuroobrazowaniowych, w połączeniu z bogatym zestawem danych dotyczących narażenia na smog, socjoekonomii i innych istotnych charakterystyk osób badanych.

Wymagany jest status studenta 4 lub 5 roku studiów jednolitych lub 1 lub 2 roku studiów magisterskich  w chwili rozpoczęcia pracy (lipiec – wrzesień 2021).

W pierwszej kolejności rozważane będą kandydatury osób mogących pisać pracę magisterską pod kierownictwem dr hab. Marcina Szweda, ale rozważane będą również kandydatury wyjątkowo zmotywowanych osób, które są będą w stanie połączyć pracę przy projekcie z realizacją pracy magisterskiej u innego opiekuna.

 

Oczekiwania wobec kandydatów:

  • Student/-ka na kierunku Psychologia / Kognitywistyka / Neurobiologia / Biologia / Informatyka / Inżynieria / Matematyka i pokrewne.
  • Dbałość o szczegóły, umiejętność samodzielnej pracy, motywacja do pracy naukowej.
  • Umiejętność pracy w dużym zespole, kontaktowość, umiejętność pracy z ludźmi
  • Dobrze widziane będą podstawowe umiejętności programowania w dowolnym języku programowania (najlepiej Matlab, Python); i chęć do rozwijania swoich umiejętności w tej dziedzinie
  • Dobrze widziane będą podstawowe umiejętności statystyczne, w tym znajomość pakietu R.
  • Częściowa przynajmniej dostępność w miesącach letnich
  • Znajomość języka angielskiego.

 

Zainteresowane osoby proszę o kontakt mailowy, i przesłanie CV i namiarów (telefon/email) osoby mogącej udzielić opinii o kandydacie (np. opiekuna naukowego, wykładowcy ulubionego kursu) na : m.szwed@uj.edu.pl Zgłoszenia będą przyjmowane do 24 Czerwca 2021.